Daşınmaz əmlaka dair çıxarışların verilməsi üçün müraciətin və sənədlərin qəbul edilməsi
bu xidmət qanunla müəyyən edilmiş qaydada ixtisaslaşdırılmış müəssisələr tərəfindən keçirilən açıq hərracın nəticələrinə dair yekun protokol, daşınmaz əmlak barəsində notariat qaydada bağlanılmış əqdlər və vərəsəlik hüququ haqqında şəhadətnamələr əsasında daşınmaz əmlak üzərində hüquqların dövlət qeydiyyatına alınması üçün müraciətlərin və sənədlərin qəbul edilməsi, elektron xidmət istifadəçisinə müraciətin qəbulu, işin icra mərhələləri barədə bildirişlərin verilməsi, çıxarışların verilməsindən imtina edildiyi hallarda bu barədə elektron xidmət istifadəçisinin məlumatlandırılması ilə bağlı qaydaları müəyyən edir;
Şəxsiyyəti təsdiq edən sənəd (Hüquq əldə edənin adından ərizənin verilməsi halında bu barədə səlahiyyəti təsdiq edən etibarnamə);
Alqı-satqı və ya bağışlama müqaviləsi;
Vərəsəlik şəhadətnaməsi;
Açıq hərracın nəticələrinə dair yekun protokol;
Hüquqi şəxsin dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnaməsinin surəti, dövlət və bələdiyyə orqanının əsasnaməsinin və ya nizamnaməsinin rekvizitləri;

Acceptance of application and documents for issuing real estate extracts
this service is the acceptance of applications and documents for the state registration of rights to real estate based on the final protocol of the results of the public auction held by specialized enterprises in the manner established by law, notarized contracts on real estate and certificates of inheritance rights, acceptance of the application to the user of the electronic service, determines the rules for issuing notifications about the execution stages of the case, informing the user of the electronic service in cases where the issuance of extracts is refused;
Identity document (power of attorney confirming the authority in case of filing an application on behalf of the right holder);
Contract of sale or donation;
Inheritance certificate;
Final protocol on the results of the open auction;
Copy of the state registration certificate of the legal entity, details of the charter or charter of the state and municipal body;