İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin rəhbər şəxsləri nüfuzlu beynəlxalq mükafata layiq görülüblər
828
Sentyabrın 17-19-da Bakıda Qlobal CIO Forumunun təşkilatçılığı ilə illik “CIO 200 Summit 2023”ün finalı keçirilib.
Üç gün davam edən tədbirdə 50 ölkədən 200 nümayəndə günün ən aktual texnoloji mövzularını müzakirə edib və dünyanın həryerindən olan həmkarları ilə yeni əlaqələr qurmaq imkanı əldə ediblər.
“The World CIO 200 Summit 2023”ün böyük finalı zamanı müxtəlif ölkələrdən olan görkəmli İKT liderləri bir neçə kateqoriya üzrə mükafatlandırılıblar. İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin sədrinin müavini Rəşad Xalıqov, sədrinin müşaviri Şahin Əliyev müvafiq olaraq “LEADER CIO”, “MASTER CIO” nominasiyaları üzrə və Beynəlxalq Biznesin İnkişafı üzrə rəhbər Loukas Tzitzis “Innovation Ecosystem” nominasiyası üzrə “World CIO 200 Summit 2023” nüfuzlu beynəlxalq mükafatın qalibləri olublar.
Qeyd edək ki, “CIO 200 Global Summit 2023” 50-dən çox ölkəni birləşdirən və 10 000-dən çox İKT liderlərin qatıldığı və 5 ay davam edən seminarlar, bilik mübadiləsi sessiyaları və panel müzakirələrindən ibarət silsilə tədbirlərdir.

Organized by the Global CIO Forum, the finale of the annual CIO 200 Summit 2023 was held on 17-19 September 2023 in Baku. During the three-day event, 200 delegates from 50 countries discussed pressing technological issues, as well as established new links with their peers from all over the world.
During the grand finale of the World CIO 200 Summit 2023, outstanding ICT leaders from different countries were awarded in several categories.
Rashad Khaligov, Deputy Chair of the Innovation and Digital Development Agency and Shahin Aliyev, Adviser to the Chair were awarded in the respective nominations "LEADER CIO" and "MASTER CIO", while Loukas Tzitzis, Managing Director for International Business Development & Growth received the award in the nomination "Innovation Ecosystem".
The CIO 200 Global Summit 2023 is a series of events that brings together more than 50 countries and is attended by over 10,000 ICT leaders; this five-month mega-action features workshops, ideas exchange sessions, and panel discussions.