Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti Qazaxıstanda səfərdə olub
14-15 aprel tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Nur-Sultan şəhərində səfərdə olub. Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti “Rəqəmsallaşma üzrə Ehtiyacların Qiymətləndirilməsi Sorğusunun Nəticələrinin Qiymətləndirilməsi” mövzusunda regional konfransda iştirak edib.
Konfrans Astana Dövlət Xidməti Mərkəzinin (ACSH), BMT-nin İnkişaf Proqramının (UNDP), Koreya Respublikasının Daxili İşlər və Təhlükəsizlik Nazirliyinin (MOIS), Milli İnformasiya Cəmiyyəti Agentliyinin (NIA) və “Zerde” Milli İnfokommunikasiya Holdinqi ASC-nin təşkilatçılığı ilə baş tutub. Konfrans iştirakçı ölkələrin dövlət idarəetməsində innovativ təcrübələrin tətbiqi və dövlət xidmətlərinin göstərilməsində rəqəmsallaşmanın sürətləndirilməsi, habelə dövlət qulluqçularının və təcrübəçilərin potensialını artırmaq məqsədilə 2021-ci ildə başlayan “İdarəetmədə İnnovasiya və Dövlət Xidmətlərinin Rəqəmsallaşdırılması üzrə Bacarıqların İnkişafı” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilib.
Layihə üzrə ehtiyacların qiymətləndirilməsinə dair onlayn sorğu Dövlət Agentliyi tərəfindən cavablandırılıb və ACSH-yə təqdim olunub.
Konfransda Azərbaycanla yanaşı, digər iştirakçı ölkələr tərəfindən təqdim edilən ehtiyacların qiymətləndirilməsi sorğusunun nəticələri müzakirə edilib.
Bununla yanaşı konfransda 2022-ci il üçün planlaşdırılan fəaliyyətlərin həcmi və məzmunu, müvafiq olaraq metodiki vəsaitin və bilik məhsulları üzrə mövzuların təsdiq olunması ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

The delegation of the State Agency visited Kazakhstan
On April 14-15, a delegation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan visited Nur-Sultan, Kazakhstan. During the visit, the delegation participated in a regional conference on "Assessing the Results of the Digitalization Needs Assessment Survey."
The conference was organized by the Astana Civil Service Hub (ACSH), the United Nations Development Program (UNDP), the Ministry of the Interior and Safety of the Republic of Korea (MOIS), the National Information Society Agency (NIA), and Zerde National Infocommunication Holding OJSC. The conference was held in the framework of the project "Development of Skills for Innovation in Management and Digitalization of Public Services", launched in 2021, to accelerate the application of innovative practices in public administration and digitalization in the provision of public services, as well as to increase the capacity of civil servants and interns.
An online request for a project needs assessment was answered by the State Agency and submitted to the ACSH.
The conference discussed the results of a needs assessment survey submitted by Azerbaijan and other participating countries.
In addition, the conference exchanged views on the scope and content of activities planned for 2022, the approval of methodological manuals, and topics on knowledge products, respectively.