Rentgen kabinetinin istismarına icazə verən sanitariya-epidemioloji rəyin verilməsi
Bu xidmət Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən rentgen kabinetinin istismarına icazə verən sanitariya-epidemioloji rəyin verilməsini əhatə edir
Istehsalçıdan giriş qapıları və baxış pəncərəsi şüşəsinin radiasiya şülarından mühafizə olunmasını təsdiq edən sənədin elektron formada surəti
Istehsalçıdan aparatların texniki pasportunun elektron formada surəti
Müraciət edən təşkilat tərəfindən radiasiya təhlükəsizliyi üzrə cavabdeh şəxsin təyini barədə əmrin elektron formada surəti
Tikinti və layihəni işləyən təşkilatdan örtülü işlərin (radiasiya şüalarından müdafiə məqsədilə baritləmə, elektrik-torpaqlama, havalandırma sistemi) aparılması barədə aktlarınelektron formada surətləri

Issuance of a sanitary-epidemiological certificate, authorising the operation of the X-ray room
This service consists of issuing a sanitary-epidemiological certificate authorizing the operation of an X-ray room
Electronic copy of the manufacturer's document confirming protection of entrance doors and inspection windows against radiation
Electronic copy of the manufacturer's technical passport for the equipment
Electronic copy of the order of appointment of the person responsible for radiation protection by the applicant organization
Electronic copy of the documents from the organization working on the construction and project for roofing works (barite coatings for radiation protection, electrical grounding, ventilation system)