Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi
Bu xidmət ekoloji və normativ sənədlərin (ətraf mühitə zərər vura bilən müəssisələrə onların ətraf mühitə təsir göstəricilərinə dair ekoloji sənədlərin - atılabilən tullantı həddi (ABTH), buraxıla bilən axıntı həddi (BBAH) və ekoloji pasportun) razılaşdırılması və təsdiq edilməsi üçün müraciətin və tələb olunan sənədlərin qəbul edilməsindən və nəticəsi barədə istifadəçiyə məlumat verilməsindən ibarətdir.
Hazırlanmış ekoloji və normativ sənəd
Təsərrüfat (iqtisadi) fəaliyyətlərinin həyata keçirilməsi ilə əlaqədar dövlət ekoloji ekspertizasının müsbət rəyi
- Sənədin skan edilmiş surəti (elektron qaydada müraciət edildikdə) və ya surəti (xidmət yerinə gəlməklə müraciət edildikdə və ya poçt vasitəsi ilə göndərildikdə)
- Elektron formada (xidmətin təqdim edildiyi internet ünvanında doldurulur) və ya əsli (şəxsən və ya poçt xidməti vasitəsilə müraciət edildikdə)
Layihələndirmə işlərinin yerinə yetirilməsinə sərf olunan maliyyə vəsaitinin məbləğini əks etdirən sənəd (müqavilə)

Agreement and approval of environmental and regulatory documents
This service includes the application and required documents for the approval and approval of environmental and normative documents (environmental documents for enterprises that may harm the environment, environmental documents on their environmental impact indicators - waste disposal limit (ABTH), discharge limit (BBAH) and environmental passport) and required documents consists of accepting and informing the user about the result.
Prepared environmental and normative document-
- Scanned copy of the document (in case of electronic application) or original (in case of application in person or through postal service)
Implementation of economic (economic) activities positive opinion of the state ecological expertise regarding in the form (filled in at the website where the service is provided) or the original (in case of application in person or through the postal serv
Application Form
- Scanned copy of the document (if applied electronically) or a copy (if applied by coming to the service place or sent by post)
document reflecting the amount of financial resources spent on the implementation of design works (agreement)