Birinci doza peyvənd olunanlar qapalı məkanlara daxil ola biləcəklər
1 oktyabr tarixinədək “CheckApp” mobil tətbiqi üzərindən həyata keçirilən yoxlama zamanı COVID-19 pasportu əldə etmiş vətəndaşlarla yanaşı, immunitet sertifikatı olan və COVID-19 virusuna qarşı 1-ci doza vaksin sertifikatı olan vətəndaşlar da ictimai iaşə müəssisələrinə, mehmanxanalara və iri ticarət mərkəzlərinə daxil ola bilərlər.
Yoxlanış zamanı COVID-19 pasportunu, 1-ci doza vaksin sertifikatını və immunitet sertifikatını elektron şəkildə təqdim etmək istəyən vətəndaşlar “myGov” şəxsi kabinetlərindən qeyd edilən sənədləri aça və ya telefonuna yükləyərək göstərə bilərlər.
“myGov” mobil tətbiqini “iOS” və “Android” əməliyyat sistemi istifadəçiləri aşağıdakı linklərdən yükləyə bilərlər:
• "Android": https://play.google.com/store/apps/details?id=az.gov.my
• "iOS": https://apps.apple.com/az/app/mygov/id1533956540
Vətəndaşlar COVID-19 pasportu və sertifikatları, həmçinin e-TƏBİB və its.gov.az portalından təqdim edə bilərlər. Bu zaman vətəndaşlar ən yeni sənədin təqdim olunduğuna əmin olmalıdırlar.
Qeyd edək ki, “CheckApp” mobil tətbiqi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi (EHİM) tərəfindən yaradılıb. Mobil tətbiq qurum və müəssisələrin icaze.e-gov.az portalı üzərindən müəyyən edilmiş səlahiyyətli şəxslərinin istifadəsi üçün nəzərdə tutulub.

Those vaccinated with the first dose will be able to enter indoors
During the inspection carried out on the “CheckApp” mobile application until October 1, in addition to citizens who obtained a COVID-19 passport, citizens who have an immunity certificate and a certificate of the first dose of the vaccine against the COVID-19 virus also enter public catering establishments, hotels and large shopping centers.
Citizens wishing to submit their COVID-19 passport, 1st dose vaccine certificate and immunity certificate electronically during the inspection can open the specified documents from “myGov” personal cabinet or download them to their phone.
“IOS” and “Android” users can download the “myGov” mobile application from the following links:
•Android:https://play.google.com/store/apps/details?id=az.gov.my
•iOS:https://apps.apple.com/en/app/mygov/id1533956540
Citizens can also submit COVID-19 passports and certificates through the “e-Tabib” and its.gov.az portal. In this case, citizens must be sure that the latest document has been submitted. It should be noted that the “CheckApp” mobile application was created by the E-GOV Development Center (EGDC) of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. The mobile application is intended for use by authorized persons of institutions and enterprises through the portal icaze.e-gov.az.