icaze.e-gov.az portalında icazələrin bir hissəsi ləğv edilib
Məlum olduğu kimi xüsusi karantin rejiminin sərtləşdirilməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər barədə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 19 iyun tarixli 208 nömrəli Qərarında dəyişiklik edilməsi haqqında Qərara əsasən fəaliyyətinə icazə verilmiş sahələrdəki işçilərin 50 faizinin işə çıxmasına icazə verilir.
25 iyun 2020-ci il tarixində bununla bağlı Dövlət Agentliyi tərəfindən daxil edilən icazələrin nəzərdə tutulan həddi aşdığı təqdirdə avtomatik olaraq ləğv ediləcəyi barədə xəbərdarlıq olunub.
Artıq sistem vasitəsi ilə müvafiq Qərara uyğun olmayan icazələrin bir hissəsinin portalda ləğvi həyata keçirilib.
Bir daha fəaliyyətinə icazə verilən sahələrdən xahiş olunur ki, icaze.e-gov.az portalına daxil olmaqla onlara aid məlumatların müvafiq Qərara uyğun tənzimləməsini həyata keçirsinlər. Çünki sistemdə nəzərdə tutulan həddi aşan icazələrin ləğvi davam edəcək.
İcazələrin tənzimlənməsi ilə bağlı yaranan xüsusi hallarla bağlı hüquqi və fiziki şəxslər İqtisadiyyat Nazirliyinə müraciət edə bilər.

Several permissions have been revoked on the portal icaze.e-gov.az
As it is known, according to the Resolution on Amendments to the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan on additional measures to tighten the special quarantine regime No. 208 dated June 19, 2020, 50% of employees in the permitted areas are allowed to work.
On June 25, 2020, the State Agency warned that the entered permissions will be automatically revoked in case of exceeding the specified limit.
Several permissions that do not comply with the relevant Resolution have already been revoked on the portal through the system.
Once again, the authorized areas are asked to go to the portal "icaze.e-gov.az" and edit the information related to them in accordance with the relevant Resolution. Because the cancellation of permissions in the system exceeding the limits will continue.
Legal entities and individuals can apply to the Ministry of Economy regarding special circumstances related to the adjustment of permits/