Daha bir bank “Elektron hökumət” portalına qoşuldu
“Elektron hökumət” portalı ilə tərəfdaşlıq edən banklar siyahısına daha bir bank əlavə olundu. Belə ki, bu gündən etibarən “Yapı Kredi Bank” kredit əməliyyatları prosesinə elektron arayışları daxil edərək vətəndaşlara “Elektron hökumət” portalı üzərindən daha rahat xidmət təqdim edəcək. Bu elektron xidmət vasitəsilə vətəndaş banka getmədən, vaxt itkisinə yol vermədən onlayn rejimdə portala daxil olaraq sistem tərəfindən avtomatik formalaşdırılan arayışı elektron şəkildə banka ünvanlaya bilər.
Elektron arayış müxtəlif dövlət orqanlarının elektron informasiya ehtiyatları əsasında hazırlanmış elektron sənəddir. Elektron arayışlar bank xidmətlərindən istifadə zamanı vaxt itkisinin qarşısını almaqla vətəndaşın rahatlığını təmin edir. Xidmətin digər üstünlüyü vətəndaşın işlədiyi müəssisədən arayış alma zərurətinin aradan qaldırılmasıdır.
Xatırladaq ki, "Elektron hökumət" portalının vətəndaşlara göstərdiyi bu xidməti artıq 25-dən artıq bank və kredit təşkilatları tətbiq edir.

Yapi Kredi Bank will provide services
Thus, starting today, Yapi Kredi Bank will carry out its lending transactions with the use of reference documents through E-government portal to provide citizens with more convenient services. Using the service, users will be able to send reference documents formed by the system automatically to the bank online without going to the bank and loss of time.
A reference document is an electronic document prepared on the basis of electronic information resources of various government agencies. Reference documents prevent loss of time during the use of banking services, provides convenience for citizens. Another advantage of the service is that it eliminates the need for obtaining a proof of employment.
It should be recalled that more than 25 banks and credit organizations in the country are currently providing this service through E-government portal.
Today 13 different types of reference documents are provided to citizens through the E-government portal.