Məlumat Hesablama Mərkəzinin komandası atletika üzrə yarışın qalibi oldu
Məlum olduğu kimi, sentyabrın  24-dən etibarən Azərbaycan Respublikasında rabitə və yüksək texnologiyalar sahəsi işçilərinin peşə bayramının və ölkəmizdə telefon rabitəsinin yaradılmasının 135  illiyi ilə əlaqədar “Sağlamlıq – 2016” rabitə işçilərinin Respublika Spartakiadasına start verilib.
Hazırda spartakiada çərçivəsində yarışlar davam edir. Yarışlarda Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyində olan qurumları təmsil edən 14 komanda və 500-dən artıq idmançı iştirak edir.
Spartakiada çərçivəsində ilk olaraq atletika üzrə yarış keçirilib.
Respublika Olimpiya Mərkəzinin stadionunda təşkil olunan yarışda nazirliyin Məlumat Hesablama Mərkəzi, Hərbiləşdirilmiş Mühafizə İdarəsi, Dövlət Radio Tezliklər İdarəsi, “Azərpoçt”, “Aztelekom”, Bakı Telefon Rabitəsi İstehsalat Birliyi və Teleradio İstehsalat Birliyinin komandaları iştirak edib.
Gərgin mübarizə şəraitində keçən yarışlarda Məlumat Hesablama Mərkəzinin təmsilçiləri fərqlənərək komanda hesabında qalib olublar.
Məlumat üçün bildirək ki, idmanın 9 növü (atletika, voleybol, stolüstü tennis, kəndirdartma, mini-futbol, şahmat, nərd, dama və güllə atıcılığı) üzrə keçirilən yarışlar oktyabrın  25-nə qədər davam edəcək.

As is known, the Republican Sports Contest “Saglamlig (Health) 2016” of communication workers kicked off in the Republic of Azerbaijan on September 24. The Sports Contest is dedicated to the professional holiday of workers in the communications and high technologies sphere and the 135th anniversary of the establishment of telephone communication in the country.
Competitions are currently held within the Sports Contest. Note that 14 teams and over 500 athletes representing subordinate bodies of the Ministry of Communications and High Technologies will compete in competitions.
Athletics competitions were first held as part of the Sports Contest.
Teams representing Data Processing Centre (DPC), Militarized Security Department, State Administration of Radio Frequencies, Azerpost, Aztelecom, Baku Telephone Communications Production Association and Teleradio Production Association of the Ministry of Communications and High Technologies took part in athletics organized in the stadium of the National Olympic Center.
The representatives of Data Processing Centre showed best results in fierce competition and took the first place in the team score.
It will be recalled that competitions to be held in 9 kinds of sports (athletics, volleyball, table tennis, tug-of-war, futsal, chess, backgammon, checkers, rifle and pistol shooting) will run until October 25.