“Apelyasiya Şuralarına elektron şikayət qəbulu” üzrə onlayn təlim keçirilib
Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Məlumat Hesablama Mərkəzinin mütəxəssisləri Elektron Hökumət Təlim-Tədris mərkəzində 4 regional mərkəz üzrə (Şirvan, Lənkəran, Qəbələ, Qusar) yerli icra hakimiyyəti orqanlarının nümayəndələrinə “Apelyasiya Şuralarına elektron şikayət qəbulu” elektron xidmətindən və idarəetmə panelindən istifadə qaydaları üzrə onlayn  təlim keçirib. Təlimdə bu elektron xidmətin üstünlükləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Elektron Hökumət Təlim-Tədris mərkəzi ilə regionlarda yerləşən mərkəzlər arasında real zaman rejimində təşkil olunan təlimdə Şirvan rayonu üzrə Ağsu, İmişli, Qobustan, Zərdab, Neftçala, Sabirabad, Salyan, Nacıqabul, Şamaxı, Qubadlı, Çəbrayıl, Fizuli, Saatlı,Lənkəran üzrə Astara, Biləsuvar, Yardımlı, Lerik, Masallı, Cəlilabad, Qəbələ üzrə Balakən, Zaqatala İsmayıllı, Qusar rayonu üzrə isə  Quba, Siyəzən, Xaçmaz, Xızı və  Şabran rayonunun yerli icra hakimiyyəti orqanlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Xatırladaq ki, “Apelyasiya Şuralarına elektron şikayət qəbulu” üzrə elektron xidmət sahibkarlıq fəaliyyəti göstərən fiziki və hüquqi şəxslərin müraciətlərinin elektron şəkildə Azərbaycan Respublikasının  mərkəzi və yerli icra hakimiyyəti orqanlarına çatdırmasına xidmət edir.
Adıçəkilən xidmətdən yararlanmaq istəyən istifadəçilər “Elektron hökumət” portalının ana səhifəsində yerləşdirilmiş “Apelyasiya Şuralarına elektron şikayət qəbulu” linkinə keçid edə bilərlər.

Online training on “Acceptance of e-complaint made to Boards of Appeal” held
Specialists of the Data Processing Center (DPC) of the Ministry of Communications and High Technologies have conducted an online training on how to use the e-service “Acceptance of e-complaint made to Boards of Appeal” and the control panel at the E-Government Training and Education Center on four regional centers (Shirvan, Lankaran, Gabala, Gusar) for representatives of local executive authorities. During the training, the attendees were informed about the advantages of this electronic service.
The event, organized in real time  mode between E-Government Training and Education Center and regional training centers, was attended by representatives of local  executive authorities from regions Aghsu, Imishli, Gobustan, Zardab, Neftchala, Sabirabad, Salyan, Hajigabul, Shamakhy, Gubadly, Jabrayil, Fuzuli, Saatly (on Shirvan region); Astara, Bilasuvar, Yardimly, Lerik, Masally,Jalilabad (on Lankaran region); Balakan, Zagatala,Ismayilly (on Gabala region);  Guba, Siyazan, Khachmaz, Khyzy, and Shabran (on Gusar region).
Remind that the aim of e-service “Acceptance of e-complaint made to Boards of Appeal” is  to enable individuals and legal entities engaged in business activities to apply to central and local executive bodies of the Republic of Azerbaijan in electronic form.
The service which is of great importance for businesses, will also allow complainants to easily appeal to the state bodies, submit documents online, obtain information on consideration of appeals.
Users wishing to use this service can click on the appropriate link “Acceptance of e-complaint made to Boards of Appeal” on the home page of the E-government portal.