Özbəkistan səfirinin müavini EHİM-də olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzinin direktoru (EHİM) Fariz Cəfərov Özbəkistanın ölkəmizdəki səfirinin müavini Botraliyev Maxamaconla görüşüb.
Görüş çərçivəsində Özbəkistan səfirliyinin nümayəndə heyətinə Azərbaycanın elektron hökumət modeli, Mərkəzin fəaliyyət istiqamətləri və həyata keçirdiyi layihələr haqqında ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi (EHİS) dövlət – dövlət, dövlət - vətəndaş və dövlət – özəl istiqamətində fəaliyyət göstərir. Bununla yanaşı olaraq, tədbirdə şəxsi kabinet əsaslı elektron hökumət portalı – “myGov”, “ASAN Login” – Vahid Giriş Sistemi, “ASAN ödəniş”, “ASAN Finans”, “ASAN Viza” və EHİM tərəfindən istifadəyə verilən digər layihələr haqqında danışılıb.
Görüşdə elektron hökumət quruculuğu sahəsində qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb, qonaqları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The deputy ambassador of Uzbekistan visited the e-GOV Development Center
Director of the e-GOV Development Center under the State Agency for Public Services and Social Innovations subordinate to the President of Azerbaijan Fariz Jafarov met with Deputy Ambassador of Uzbekistan to Azerbaijan Botraliyev Mahamajon.
During the meeting, the delegation of the Uzbek Embassy was informed in detail about the model of e-government in Azerbaijan, the activities of the Center, and its projects. It was noted that the e-Government Information System (EIS) operates in the G2G, G2C, and G2B directions. In addition, during the meeting personal cabinet-based e-government portal - "MyGov", "ASAN Login" – Single Sign-On System, "ASAN Pay", "ASAN Finance", "ASAN Visa" and other projects launched by the e-GOV Development Center were discussed.
The sides exchanged views on issues of mutual interest in the field of e-government, and the questions of the guests were answered.