Məlumat Hesablama Mərkəzində veteran işçilərlə görüş keçirilib
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzində (MHM) 6 dekabr – rabitə və yüksək texnologiyalar sahəsi işçilərinin peşə bayramı günü münasibətilə veteran işçilərlə görüş təşkil olunub. Mərkəzin rəhbəri Elnar Əsədov tədbir iştirakçılarını salamlayıb və onları peşə bayramı münasibətilə təbrik edib.
Tədbirdə MHM-in inkişaf yolundan danışılıb, ötən günlər xatırlanıb. Veteran işçilər rabitə peşəsinin çox məsuliyyətli bir peşə olduğundan, ölkə rəhbərliyinin bu sahəyə xüsusi diqqət və qayğısından söz açıblar. Artıq ənənə halına çevrilərək mərkəzdə hər il təşkil olunan bu tədbirə görə təşəkkürlərini bildiriblər. Artıq 30 ildən artıqdır Məlumat Hesablama Mərkəzində çalışmış 12 veteran işçiyə təşəkkürnamə təqdim olunub.
Əmək fəaliyyətinin bu il 30 ili tamam olan iki əməkdaş - Etibar Səlimov və Təranə Əmrahova isə fəxri fərman və hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.

Data Processing Center (DPC) of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies held a meeting with veteran communications workers on the occasion of December 6 - professional holiday of workers in the field of communications and high technologies.
Head of the Center Elnar Asadov welcomed the event participants and congratulated them on the occasion of professional holiday.
Speakers spoke about the development path of DPC, and recalled former days. Noting that the profession of communications is a very responsible profession, veteran workers spoke about the special attention and care of the head of state to this sphere. The participants expressed their gratitude for the event, which has become an annual tradition.
12 veterans who have worked in the Data Processing Center for more than 30 years were awarded certificates of gratitude. Two employees, Etibar Salimov and Tarana Amrahova, who have been working for 30 years, were awarded honorary diplomas and gifts.