İctimai Televiziya bu sahədə maarifləndirici verilişini hər həftənin bazar ertəsi tamaşaçılara təqdim edəcək.
“Elektron hökumət”lə bağlı yeni televiziya proqramının yayımına başlanılıb. Oktyabrın 30-dan etibarən İctimai Televiziyada yayımlanan veriliş hər həftənin bazar ertəsi, saat 22:00-da efirdə olacaq.
Proqramın məqsədi elektron hökumətin vətəndaşlar üçün yaratdığı üstünlüklər, elektron xidmətlər, onlardan istifadə qaydaları və s. barədə insanları maarifləndirməkdir.
Proqramın ilk buraxılışının qonağı Rabitə və yüksək texnologiyalar nazirinin müavini Elmir Vəlizadə, Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini İdris İsayev və millət vəkili Tahir Mirkişili olub.
E.Vəlizadə ölkəmizdə həyata keçirilən elektron hökumət quruculuğu barədə ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, Azərbaycan elektron hökumətin inkişaf etdiyi ölkələr sırasındadır. Ölkəmizdə tam şəkildə formalaşan elektron hökumətin infrastrukturu artan tələbatı ödəməyə imkan verir. Son zamanlar elektron xidmətlərdən və elektron imzadan istifadə edənlərin sayı nəzərə çarpacaq dərəcədə artıb. Nazir müavini qeyd edib ki, dövlət qurumları elektron xidmətlər göstərməyə maraqlıdır və əhalinin daha çox zərurət duyduğu xidmətlər mütəmadi olaraq elektronlaşdırılır.
Proqramda iştirak edən digər qonaqlar da qeyd ediblər ki, elektron hökumət quruculuğu daha da inkişaf edərək vətəndaşların rifahının yüksəldilməsinə xidmət edəcək.

Ictimai TV (Public Television) Channel will present an educational program in this field every Monday.
A new television program called “E-government” was launched. The TV program, launched on Ictimai TV Channel for the first time on October 30, will be aired every Monday at 22:00.
The purpose of the program is to educate viewers about the advantages of “E-government” for citizens, electronic services, rules for their use, etc.
The guests of the first “E-government” TV program were Deputy Minister of Transport, Communications  and High Technologies Elmir Velizade, Deputy Minister of Labor and Social Protection of Population Idris Isayev and MP Tahir Mirkishili.
Elmir Velizade  gave details of e-government  building in the country, stating that Azerbaijan is one of those countries where e-government  has been  developed. It was noted that the fully developed e-government infrastructure in the country is capable to satisfy growing demand. In recent years, the number of electronic services and electronic signature users has significantly increased. Elmir Velizade said that government agencies are interested in providing electronic services and the services that population needs most become available online on a regular basis.
Other guests also noted that the development of e-government building in the country will further develop and serve to improve the welfare of citizens.