Artıq banklar da “Elektron hökumət” portalının ödəniş sistemi olan eGovPay-ə qoşulur
“Elektron hökumət” portalının eGovPay ödəniş sisteminin xidmətlərindən banklar da yararlanmağa başladı. Belə ki, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzi ilə Bakı Ticarət Bankı - Bank BTB arasında bağlanmış müqaviləyə əsasən bankın bütün xidmət nöqtələri “Elektron hökumət” portalının eGovPay ödəniş sisteminə qoşuldu.
Bundan sonra müştərilər Bank BTB-nin istənilən xidmət nöqtəsinə müraciət edərək mobil rabitə, stasionar telefonlar, internet, TV, kommunal xidmətlər və digər müxtəlif növ ödənişlərini həyata keçirə biləcəklər.
eGovPay ödəniş sisteminə qoşulmaq istəyən bir neçə bankla artıq müqavilələr imzalanıb və bu istiqamətdə işlər aparılır.
Məlumat üçün qeyd edək ki, eGovPay Prosessinq mərkəzi – müasir ödəniş platformasıdır. Onun vasitəsilə provayderlər ödəmə sistemini işə sala və ya sadəcə texniki proqramların köməyi ilə ödənişlər qəbul edə bilirlər.
eGovPay – geniş coğrafi ərazini əhatə edən müxtəlif xidmətlər üzrə etibarlı, onlayn, təhlükəsiz və sürətli ödəniş sistemidir. Bu mərkəzləşmiş sistem vasitəsilə çox şaxəli, əlverişli, çevik xidmət təmin edilir və daha etibarlı dövlət ödəniş sistemi yaradılır.

Bank BTB was connected to eGovPay
Banks have started to benefit from the services offered by the eGovPay payment system of the E-government portal. Thus, a contract was signed between the Data Processing Center of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies and the Baku Trade Bank (Bank BTB), under which all service points of the bank were connected to the eGovPay payment system.
From now on, clients will be able to make payments for mobile and fixed telephone services, internet, television, public utilities and other services at any service point of the bank.
It should be noted that contracts were also signed with several banks wishing to connect to the eGovPay payment system. Work is under way in this regard.
For information, the eGovPay processing center is an up-to-date payment platform by which providers can launch the payment system or simply accept payments using technical programs.
Along with covering a wide geographical area, eGovPay is a reliable, online, secure and high-speed payment system for various services. All-inclusive, cost-efficient and prompt services are provided through this centralized system and more reliable state payment system is created.