EHİM-də “Foreign MBA Club”un üzvləri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzində “Foreign MBA Club”un üzvləri ilə görüş keçirilib. “Foreign MBA Club”un 20-yə yaxın üzvünün iştirak etdiyi görüşdə EHİM-in direktoru Fariz Cəfərov dövlət xidmətləri, o cümlədən “ASAN xidmət” və rəqəmsal xidmətlər haqqında təqdimatla çıxış edib.
Təqdimat çərçivəsində Dövlət Agentliyinin 2022-2025-ci illər üzrə Strateji Planı müzakirə olunub, atılmalı olan addımlarla bağlı “Foreign MBA Club”un çoxşahəli və fərqli təklifləri ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Təqdimatda EHİM tərəfindən icra olunan layihələr, o cümlədən “ASAN Bridge”, “myGov”, “ASAN Login”, “ASAN Finans”, “ASAN ödəniş”, “ASAN Viza”, “Rəqəmsal icra hakimiyyəti” və digər gələcəkdə nəzərdə tutulan layihələr haqqında geniş məlumat verilib.
MBA proqramı üzrə beynəlxalq proqramların məzunlarını özündə birləşdirən “Foreign MBA Club”un məqsədi məhsuldar əməkdaşlığın qurulması, mütəmadi olaraq dialoqun aparılması, vəzifəli şəxslər və tənzimləyici orqanlarla təmaslar vasitəsilə ölkənin iqtisadi inkişafına dəstək olmaqdır.
EHİM tərəfindən banklar və sığorta şirkətləri, biznes qurumları, ictimai təşkilatlarla keçirilən mütəmadi görüşlərin yekun hədəfi qeyd olunan auditoriyalardan sahəvi rəy və təkliflərin formalaşdırılması, eyni zamanda rəqəmsal hökumət xidmətlərinin təşviqatı, hədəf auditoriyasının rəqəmsal xidmətlər haqqında məlumatlandırılması, rəqəmsal xidmətlərdən istifadənin daha da genişləndirilməsinə nail olmaqdır.

A meeting with members of the "Foreign MBA" Club was held at EGDC
A meeting with members of the "Foreign MBA" Club was held at the E-GOV Development Center (EGDC) of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. At the meeting, which was attended by about 20 members of the Foreign MBA Club, Fariz Jafarov, Director of EHIM, made a presentation on public services, including "ASAN service" and digital services.
During the presentation, the State Agency's Strategic Plan for 2022-2025 was discussed, and a wide exchange of views was held on the multifaceted and diverse proposals of the “Foreign MBA Club” on the steps to be taken.
During the presentation, extensive information was provided on projects implemented by EGDC, including “ASAN Bridge”, “myGov”, “ASAN Login”, “ASAN Finance”, “ASAN Pay”, “ASAN Visa”, “Digital executive power” and other future projects.
The purpose of the “Foreign MBA Club”, which brings together graduates of international MBA programs, is to establish productive cooperation, regular dialogue, to support the country's economic development through contacts with officials and regulatory authorities.
The ultimate goal of the regular meetings held by EGDC with banks and insurance companies, business organizations, public organizations is to form sectoral opinions and proposals from the mentioned audiences, as well as to promote digital government services, inform the target audience about digital services, further expand the use of digital services.