2 milyondan çox “ASAN Viza” verilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi (EHİM) tərəfindən idarə olunan “ASAN Viza” üzrə verilən vizaların sayı 2 milyonu ötüb. Əcnəbilərə verilən vizaların cəmi sayı 2 004 934 təşkil edib.
“ASAN Viza” sistemi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 1 iyun 2016-cı il tarixli Fərmanına əsasən yaradılıb.
“ASAN Viza” sistemi www.evisa.gov.az elektron viza portalı və Azərbaycan ərazisində yerləşən Beynəlxalq Hava Limanlarında vizaların verilməsini təmin edir.
Azərbaycana səyahət etmək istəyən xarici ölkə vətəndaşları internet bağlantısı olan istənilən yerdən www.evisa.gov.az portalına daxil olaraq “ASAN Viza” üçün müraciət edə bilərlər. Müraciət üçün etibarlı ümumvətəndaş pasportunun və ya səyahət sənədinin olması yetərlidir. Vizanın alınması üç mərhələdə həyata keçirilir:
• Elektron formatda ərizənin doldurulması;
• Ödənişin həyata keçirilməsi;
• Vizanın elektron poçta göndərilməsi.
Elektron viza 3 saat (təcili viza müraciət forması) və ya 3 iş günü (standart viza müraciət forması) ərzində verilir.
“ASAN Viza” portalı və hava limanlarındakı özünəxidmət terminalları Azərbaycan, İngilis, Fransız, İspan, Alman, İtalyan, Ərəb, Fars və Rus olmaqla - 9 dildə fəaliyyət göstərir. “ASAN Viza”nın hava limanlarındakı əməkdaşları ökəmizə səfər edən əcnəbilərə Azərbaycan, İngilis, Fransız, İspan, Alman, Türk, Hind, Ərəb, Fars, İbri, Urdu, Norveç və Rus dillərində xidmət göstərirlər.

The number of visas issued under the "ASAN Visa" managed by the E-GOV Development Center (EGDC) of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has exceeded 2 million. The total number of visas issued to foreigners was 2,004,934.
The “ASAN Visa” system was established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated June 1, 2016.
The “ASAN Visa” system provides the issuance of visas at the electronic visa portal www.evisa.gov.az and at international airports located in Azerbaijan.
Foreign citizens wishing to travel to Azerbaijan can apply for an "ASAN Visa" by accessing the portal www.evisa.gov.az from anywhere with an Internet connection. It is enough to have a valid passport or travel document to apply. Obtaining a visa is carried out in three stages:
• Completion of the application in electronic format;
• Payment;
• Sending the visa to e-mail.
The e-visa is issued within 3 hours (emergency visa application form) or 3 working days (standard visa application form).
The “ASAN Visa” portal and airport self-service terminals operate in 9 languages, including Azerbaijani, English, French, Spanish, German, Italian, Arabic, Persian and Russian. “ASAN Visa”'s airport staff provides services to foreigners visiting our country in Azerbaijani, English, French, Spanish, German, Turkish, Indian, Arabic, Persian, Hebrew, Urdu, Norwegian and Russian.