Fəaliyyətinə icazə verilmiş sahələrdəki işçilərin 50 faizinin işə çıxmasına icazə verilir
Xüsusi karantin rejiminin sərtləşdirilməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər barədə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 19 iyun tarixli 208 nömrəli Qərarında dəyişiklik edilməsi haqqında Qərara əsasən fəaliyyətinə icazə verilmiş sahələrdəki işçilərin 50 faizinin işə çıxmasına icazə verilir.
Həmin sahələr üzrə mülki-hüquqi müqavilə ilə işləyənlərə verilən icazələrin sayı isə əmək müqaviləsi ilə işləyənlərin ümumi sayının 30 faizindən çox olmamalıdır.
Fəaliyyətinə icazə verilən təşkilatlara əməkdaşlarının icazələrini icaze.e-gov.az portalında tənzimləmələrini xahiş edirik.

50% of employees in the permitted areas are allowed to work
Pursuant to the Resolution on Amendments to the Resolution No. 208 of June 19, 2020, of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan on additional measures to tighten the special quarantine regime, 50% of employees in the permitted areas are allowed to work.
The number of permissions issued to those working under a civil law contract in these areas should not exceed 30% of the total number of those working under an employment contract.
We ask the organizations authorized to operate, to regulate the permissions of their employees on the portal icaze.e-gov.az.
Otherwise, the entered permissions will be automatically revoked in case of exceeding the specified limit.